| Topptekst |
| Produsent | Apple |
| Produktserie | iPhone |
| Modell | 15 Plus |
| iPhone Modell | iPhone 15 Plus |
| Skjerm |
| Skjermdiagonal | 6.7 " |
| Skjermoppløsning | 2796 x 1290 pixels |
| Skjermform | Flat |
| Markedsføringsnavn for visningsteknologi | Super Retina XDR |
| Paneltype | OLED |
| Skjermglasstype | Ceramic Shield |
| Kontrastforhold | 2000000:1 |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | Extreme Dynamic Range (XDR), High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Maksimal skjermlysstyrke (HDR) | 1600 cd/m² |
| Lysstyrke for skjerm | 1000 cd/m² |
| Maksimal lysstyrke på skjermen (utendørs) | 2000 cd/m² |
| Berøringsskjermtype | Kapasitiv |
| Pikseltetthet | 460 ppi |
| Oleofobisk belegg | Ja |
| HDR (High Dynamic Range) støttes | Ja |
| Avrundede skjermkanter | Ja |
| Merkespesifikke teknologier | Dynamic Island, Haptisk berøring, True Tone, Bred farge (P3) |
| Fingeravtrykkbestandig | Ja |
| Prosessor |
| Prosessorfamilie | Apple |
| Prosessormodell | A16 |
| Prosessorkjerner | 6 |
| Coprosessor | Ja |
| Coprocessor-modell | Neural Engine |
| Kjerner coprosessor | 16 |
| Lagringsmedium |
| Intern lagringskapasitet | 128 GB |
| Minnekortenhet | Støttes ikke |
| Kamera |
| Type bakkamera | Dobbelt kamera |
| Bakkameraoppløsning (numerisk) | 48 MP |
| Oppløsning (numerisk) på bakkamera nr. 2 | 12 MP |
| Bakkameraets blendertall | 1.6 |
| Blendertall på bakkamera nr. 2 | 1.6 |
| Digital zoom | 10 x |
| Linsedeksel materiale | Safirkrystall |
| Synsfeltvinkel (FOV) andre bakkamera | 120 ° |
| Bakkamera nr. 2, brennvidde | 52 mm |
| Type frontkamera | Enkeltkamera |
| Frontkameraoppløsning (numerisk) | 12 MP |
| Optisk zoom | 4 x |
| Frontkameraets blendertall | 1.9 |
| Optisk zoom ut | 2 x |
| Bakkamerablits | Ja |
| Videooppløsning | 3840 x 2160 pixels |
| Optisk zoom inn | 2 x |
| Bakkameraets brennvidde | 26 mm |
| Maksimal bildefrekvens | 240 fps |
| Oppløsning ved innspillingshastighet | 1280x720@30fps, 1920x1080@25fps, 1920x1080@30fps, 1920x1080@60fps, 3840x2160@24fps, 3840x2160@25fps, 3840x2160@30fps, 3840x2160@60fps |
| Videoopptaksmoduser | 1080p, 4K UHD, 720p, 8K UHD, 2160p, 720p |
| Bildestabilisator | Ja |
| Tidsavbruddsmodus | Ja |
| Auto-fokus | Ja |
| Stabilisatortype bilde | Optical Image Stabilization (OIS) |
| HDR-modus (Camera High Dynamic Range) | Ja |
| Nattmodus | Ja |
| Panorama | Ja |
| Ansiktsgjenkjenning | Ja |
| Portrett modus | Ja |
| Videostabilisator | Ja |
| Geotagging | Ja |
| Multi-bildetaking | Ja |
| Selvutløser | Ja |
| Kamera-bildeformater støttes | HEIF, JPEG |
| Kamera videoformater støttes | H.264, HEVC |
| Lyd zoom | Ja |
| Nettverksbygging |
| SIM-kort kapasitet | Dobbel SIM |
| Mobilnettverksgenerasjon | 5G |
| SIM-korttype | NanoSIM + eSIM |
| 3G-standarder | DC-HSDPA, HSPA+, UMTS |
| 4G standard | TD-LTE & FDD-LTE |
| 5G standard | NR, NR mmWave |
| Voice over LTE (VoLTE) støttes | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versjon | 5.3 |
| MIMO | Ja |
| 3G-båndet støttes | 1700, 1900, 2100, 800, 850, 900, 1900, 2100, 850, 900 MHz |
| Frekvensbånd | Penta-band |
| AirPlay | Ja |
| iBeacon | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Abonnement |
| Abonnementstype | Ingen abonnement |
| Tilkoblingsevne |
| USB-port | Ja |
| USB-kontakttype | USB Type-C |
| Meldinger |
| Tekstmeldinger (SMS) | Ja |
| MMS/bildemeldinger | Ja |
| E-mail | Ja |
| Design |
| Formfaktor | Bar/Sperre |
| Produktfarge | Sort |
| Kroppsmateriale | Aluminium, Glass |
| Internasjonal beskyttelses (IP)-kode | IP68 |
| Beskyttelsesfunksjoner | Sprutsikker, Støvresistent, Vannbestandig |
| Vanntett opp til | 6 m |
| Ytelse |
| Hurtiglading | Ja |
| Videosamtale | Ja |
| Trådløs lading | Ja |
| Høyttalertelefon | Ja |
| Ansiktsgjenkjennelse | Ja |
| Vibrasjonsalarm | Ja |
| Grafikkadapterkjerner | 5 |
| Nød SOS (satellitt) | Ja |
| Krasjdeteksjon | Ja |
| Tilgjengelighetsfunksjoner | AssistiveTouch, Back Tap, Undertekst, Forstørrelsesanordning, Real-time text (RTT), Siri og diktering, Talt innhold, Switch Control, Teletype (TTY), Type to Siri, Stemmekontroll, VoiceOver, Zoom |
| Stemmeoppringing | Ja |
| Talekommandoer | Ja |
| Kompatibel med høreapparat | M3, T4 |
| Navigasjon |
| GPS | Ja |
| GLONASS | Ja |
| BeiDou | Ja |
| Galileo-navigasjon | Ja |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Ja |
| Elektronisk kompass | Ja |
| Wi-Fi-posisjonering | Ja |
| Multimedia |
| Høyttalere | Stereo |
| Støttede lydformater | AAC-LC, AAC, AMR, MIDI, MP3, OGG, WAV, FLAC, APE, WMA, AAX, AAX+, AC3, EAC3, HE-AAC, HE-AAC v2, MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, MP3,AAC,AMR,APE,OGG,FLAC,WAV,MIDI, PCM |
| Videoformat som støttes | H.264, MJPEG, YUY2, NV12, M-JPEG, MP4,3GP,MKV,MOV,HEVC,AVC,VP9,VP8,AV1, MPEG4 |
| Software |
| Plattform | iOS |
| Operativsystemprogramvare 04 | iOS 17 |
| App-distribusjonsplattform | Apple App Store |
| Virtuell assistent | Apple Siri |
| Støttede Windows operativsystemer | Ja |
| Støttede Mac operativsystemer | Ja |
| Forhåndsinstallert programvare | iMovie Pages Keynote Numbers GarageBand Apple Store Trailers iTunes Remote Clips Support |
| Battery |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Kontinuerlig lyd-playbacktid | 100 h |
| Kontinuerlig video-playbacktid | 26 h |
| Sensors |
| Nærhetssensor | Ja |
| Akselerometer | Ja |
| Omgivelseslyssensor | Ja |
| Gyroscope | Ja |
| Orienteringssensor | Ja |
| Barometer | Ja |
| Vekt og dimensjoner |
| Vekt | 201 g |
| Bredde | 77.8 mm |
| Dybde | 7.8 mm |
| Høyde | 160.9 mm |
| Tekniske detaljer |
| Reparasjonsevneindeks | 7.5 |
| Emballasjeinnhold |
| AC-adapter bunt | Nei |
| Kabler inkludert | USB Type-C til USB Type-C |
| Sertifikater |
| Head SAR (EU) | 0.98 W/kg |
| Body SAR | 0.98 W/kg |
| Ekstremiteter SAR (EU) | 2.98 W/kg |
| Miljømessige forhold |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Oppbevaringstemperaturomåde (Celsius) | -20 - 45 °C |
| Relativ luftfuktighet under drift (H-H) | 5 - 95 % |
| Driftshøyde | 0 - 3000 m |
| Andre funksjoner |
| Inneholder ikke | Arsenikk, Beryllium, Kvikksølv, PVC/BFR |
| Garanti og tjenester |
| Garanti | 1 År |