| Generelt |
| Produktserie | Apple MacBook Pro |
| System |
| Plattform | Apple Mac OS |
| Sikkerhetsinnretninger | Fingeravtrykksleser |
| Hardiskkapasitet | 2 TB |
| Innført | Begynnelsen av 2026 |
| Notebook-type | Bærbar PC |
| Chassis |
| Sensorer | Omgivelseslyssensor |
| Prosessor |
| Type | M5 Pro |
| Produsent | Apple |
| Antall kjerner | 18-core |
| Egenskaper | 307 GB/s minnebåndbredde, Neurale akseleratorer, Maskinvareakselerert strålesporing |
| RAM |
| Konfigurasjonsfunksjoner | Enhetlig minne |
| RAM | 48 GB |
| Harddisk |
| Harddisk type | SSD |
| Lagringsplass | 2 TB |
| SSD-formfaktor | Loddet |
| Optisk lagring |
| Stasjonstype | Ingen optisk drev |
| Type | Ingen |
| Kortleser |
| Støttet flashminne | SDXC-minnekort |
| Type | Kortleser |
| Skjerm |
| Pikseltetthet (ppi) | 254 |
| Diagonalstørrelse (metrisk) | 35.97 cm |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Bildets lysstyrke | 1000 cd/m² |
| Standardoppløsning | 3024 x 1964 |
| Fargestøtte | 1 milliard farger |
| Skjermstørrelse | 14.2 tommer |
| Skjerm type | LED |
| Bredskjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | Extreme Dynamic Range (XDR), P3 Wide Color Gamut, True Tone-teknologi, 1600 cd/m² topplysstyrke (HDR), ProMotion-teknologi, HDR-samsvar, HLG-gamma, Zoom, HDR10-kompatibel, Dolby Vision, Nanoteksturglass, Liquid Retina XDR display, 1000 cd/m² maks. helskjermslysstyrke, HDR10+ |
| Videoutgang |
| Grafikkprosessor | Apple M5 Pro 20-core |
| Skjermkortserie | Apple M5 Pro |
| Maks. antall skjermer støttet | 3 |
| Videosystemfunksjoner | ProRes kode- og dekodemotor, Videokodemotor, Videodekodingsmotor, Maskinvareakselerert H.264, HEVC, ProRes og ProRes RAW, AV1-dekoding |
| Digitalkamera |
| Oppløsning (MP) | 12 Megapiksler |
| Kamera oppløsning | 1080p |
| Funksjoner | Avansert bildesignalprosessor (ISP), Senterkamera, FaceTime 1080p HD-kamera, Støtte for skrivebordsvisning |
| Lydutgang |
| Type | Seks høyttalere |
| Tilpassede standarder | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Funksjoner | Kraftdempende basshøyttalere, Bred stereolyd, Støtte for Spatial Audio |
| Lydinngang |
| Type | 3 mikrofoner med stråleformeringsarrangement |
| Inn-enhet |
| Bakgrunnslys | Ja |
| Type | Tastatur, Force Touch styrepute |
| Egenskaper | Touch ID-sensor, Trykkfølsomhet, Kraftklikk, Multi-Touch Gesture Recognition, Multiberørings-touchpad |
| Tastatur |
| Tastaturnavn | Apple Magic Keyboard with Touch ID |
| Tastaturplassering | Norsk |
| Tastaturopplegg | QWERTY |
| Nettverkstilknytning |
| Funksjoner | Trådløs nettverksteknologi |
| Datakjedeprotokoll | IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 6.0, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.11g |
| Trådløs protokoll | Bluetooth 6.0, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Sammendrag av grensesnitt |
| USB-C-portantall | 3 |
| Antall HDMI-porter | 1 |
| OS Medfølger |
| Familie | macOS |
| Utgave | macOS Tahoe 26 |
| Type | Apple macOS Tahoe 26 |
| Batteri |
| Levetid (inntil) | 22 timer |
| Teknologi | Litiumpolymer |
| Diverse |
| Chassis | Aluminium |
| Fargekategori | Svart |
| Farge | Romsvart |
| Prissettingstype | CTO |
| Inkludert tilbehør | Pusseklut, USB-C til MagSafe 3-ladekabel (2 m) |
| Egenskaper | Switch Control, Personlig stemme, Direkte tale, Apple N1 trådløst nettverksbrikke, VoiceOver-skjermleser, Tilgjengelighetsleser, Closed Captions, Live Captions, Voice Control, PVC-fri |
| Miljøstandarder |
| ENERGY STAR-sertifisert | Ja |
| Bærekraft |
| Innhold av resirkulert emballasje | 100 % |
| Sjeldne jordmaterialer | 100 % resirkulerte sjeldne jordartselementer i alle magneter |
| Størrelser og vekt |
| Vekt | 1.6 kg |
| Dybde | 22.12 cm |
| Høyde | 1.55 cm |
| Bredde | 31.26 cm |
| Miljøparametere |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. Driftstemperatur | 35 °C |
| Driftsfuktighet | 0 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| EU-regler for strømforsyningsenheter |
| Ladet strøm | 70 - 94 W |
| USB Power Delivery | Ja |
| USB-C-lader inkludert | Nei |
| Grensesnittdetaljer |
| Grensesnittdetaljer | HDMI, 3 x USB4/Thunderbolt 5/DisplayPort 2.1 (lader), Hodetelefonsutgang |
| Programvare |
| Type | Podcasts, Notater, Apple QuickTime Player, Apple Books, Musikk, Apple FaceTime, Phone, Photo Booth, Apple Preview, Find My, Apple Freeform, Bilder, Påminnelser, Vær, Messages, Kontakter, Passwords, Apple Safari, Kalender, News, Post, App Store, Voice Memos, Home, Games, Siri, Kart, Apple TV, Apple Shortcuts, Apple Time Machine, Apple GarageBand, Tips, Apple Pages, Apple Keynote, Børs, iPhone speiling, Apple iMovie, Journal, Apple Numbers |
| Detaljer om batteriets levetid |
| Batterikjøretid | Nettsurfing via Wi-Fi: inntil 14 time(r), Videoavspilling: inntil 22 time(r) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) | 0.92 W/kg (lem), 0.92 W/kg (body) |