| Generelt |
| Produktserie | Apple MacBook Pro |
| System |
| Hardiskkapasitet | 1 TB |
| Sikkerhetsinnretninger | Fingeravtrykksleser |
| Notebook-type | Bærbar PC |
| Plattform | Apple Mac OS |
| Innført | I slutten av 2025 |
| Chassis |
| Sensorer | Omgivelseslyssensor |
| Prosessor |
| Produsent | Apple |
| Antall kjerner | 10-core |
| Type | M5 |
| Egenskaper | 153 GB/s minnebåndbredde, Maskinvareakselerert strålesporing, Neurale akseleratorer |
| RAM |
| Konfigurasjonsfunksjoner | Enhetlig minne |
| RAM | 32 GB |
| Harddisk |
| SSD-formfaktor | Loddet |
| Lagringsplass | 1 TB |
| Harddisk type | SSD |
| Optisk lagring |
| Stasjonstype | Ingen optisk drev |
| Type | Ingen |
| Kortleser |
| Støttet flashminne | SDXC-minnekort |
| Type | Kortleser |
| Skjerm |
| Pikseltetthet (ppi) | 254 |
| Standardoppløsning | 3024 x 1964 |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Skjerm type | LED |
| Bildets lysstyrke | 1000 cd/m² |
| Skjermstørrelse | 14.2 tommer |
| Diagonalstørrelse (metrisk) | 35.97 cm |
| Fargestøtte | 1 milliard farger |
| Bredskjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | Zoom, P3 Wide Color Gamut, Dolby Vision, 1600 cd/m² topplysstyrke (HDR), HDR-samsvar, Liquid Retina XDR display, Extreme Dynamic Range (XDR), HDR10-kompatibel, True Tone-teknologi, HLG-gamma, 1000 cd/m² maks. helskjermslysstyrke, Standard glass, ProMotion-teknologi, HDR10+ |
| Videoutgang |
| Grafikkprosessor | Apple M5 10-core |
| Skjermkortserie | Apple M5 |
| Maks. antall skjermer støttet | 2 |
| Videosystemfunksjoner | ProRes kode- og dekodemotor, Maskinvareakselerert H.264, HEVC, ProRes og ProRes RAW, Videodekodingsmotor, AV1-dekoding, Videokodemotor |
| Digitalkamera |
| Kamera oppløsning | 1080p |
| Oppløsning (MP) | 12 Megapiksler |
| Funksjoner | Avansert bildesignalprosessor (ISP), Senterkamera, FaceTime 1080p HD-kamera, Støtte for skrivebordsvisning |
| Lydutgang |
| Type | Seks høyttalere |
| Funksjoner | Bred stereolyd, Kraftdempende basshøyttalere, Støtte for Spatial Audio |
| Tilpassede standarder | Dolby Digital, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus |
| Lydinngang |
| Type | 3 mikrofoner med stråleformeringsarrangement |
| Inn-enhet |
| Bakgrunnslys | Ja |
| Type | Force Touch styrepute, Tastatur |
| Egenskaper | Kraftklikk, Trykkfølsomhet, Multiberørings-touchpad, Multi-Touch Gesture Recognition, Touch ID-sensor |
| Tastatur |
| Tastaturopplegg | QWERTY |
| Tastaturnavn | Apple Magic Keyboard with Touch ID |
| Tastaturplassering | Norsk |
| Sammendrag av grensesnitt |
| Antall HDMI-porter | 1 |
| USB-C-portantall | 3 |
| OS Medfølger |
| Familie | macOS |
| Type | Apple macOS Tahoe 26 |
| Utgave | macOS Tahoe 26 |
| Batteri |
| Teknologi | Litiumpolymer |
| Levetid (inntil) | 24 timer |
| Diverse |
| Inkludert tilbehør | USB-C til MagSafe 3-ladekabel (2 m) |
| Chassis | Aluminium |
| Farge | Romsvart |
| Fargekategori | Svart |
| Egenskaper | Voice Control, PVC-fri, Tilgjengelighetsleser, Live Captions, Personlig stemme, Closed Captions, VoiceOver-skjermleser, Switch Control, Direkte tale |
| Miljøstandarder |
| ENERGY STAR-sertifisert | Ja |
| Bærekraft |
| Sjeldne jordmaterialer | 100 % resirkulerte sjeldne jordartselementer i alle magneter |
| Innhold av resirkulert emballasje | 100 % |
| Størrelser og vekt |
| Vekt | 1.55 kg |
| Bredde | 31.26 cm |
| Høyde | 1.55 cm |
| Dybde | 22.12 cm |
| Miljøparametere |
| Maks. Driftstemperatur | 35 °C |
| Driftsfuktighet | 0 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| EU-regler for strømforsyningsenheter |
| Ladet strøm | 60 - 96 W |
| USB Power Delivery | Ja |
| USB-C-lader inkludert | Nei |
| Nettverkstilknytning |
| Trådløs protokoll | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Datakjedeprotokoll | IEEE 802.11g, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.11b, Bluetooth 5.3, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), IEEE 802.11a |
| Grensesnittdetaljer |
| Grensesnittdetaljer | HDMI, 3 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (lader), Hodetelefonsutgang |
| Programvare |
| Type | Apple TV, Voice Memos, Post, Apple Time Machine, Messages, Apple GarageBand, Apple Safari, Photo Booth, Apple FaceTime, Påminnelser, Musikk, Kontakter, Apple Books, Passwords, Vær, Apple Numbers, Kart, Podcasts, Games, iPhone speiling, Siri, Børs, News, Find My, Apple Pages, App Store, Tips, Apple Keynote, Apple iMovie, Apple QuickTime Player, Kalender, Notater, Phone, Home, Apple Shortcuts, Apple Preview, Journal, Bilder, Apple Freeform |
| Detaljer om batteriets levetid |
| Batterikjøretid | Videoavspilling: inntil 24 timer, Nettsurfing via Wi-Fi: inntil 16 timer |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) | 0.6 W/kg (lem), 0.6 W/kg (body) |