| Generelt |
| Produktserie | Apple MacBook Pro |
| System |
| Plattform | Apple Mac OS |
| Notebook-type | Bærbar PC |
| Hardiskkapasitet | 1 TB |
| Innført | I slutten av 2025 |
| Sikkerhetsinnretninger | Fingeravtrykksleser |
| Chassis |
| Sensorer | Omgivelseslyssensor |
| Prosessor |
| Produsent | Apple |
| Antall kjerner | 10-core |
| Type | M5 |
| Egenskaper | 153 GB/s minnebåndbredde, Neurale akseleratorer, Maskinvareakselerert strålesporing |
| RAM |
| RAM | 32 GB |
| Konfigurasjonsfunksjoner | Enhetlig minne |
| Harddisk |
| SSD-formfaktor | Loddet |
| Harddisk type | SSD |
| Lagringsplass | 1 TB |
| Optisk lagring |
| Stasjonstype | Ingen optisk drev |
| Type | Ingen |
| Kortleser |
| Type | Kortleser |
| Støttet flashminne | SDXC-minnekort |
| Skjerm |
| Bildets lysstyrke | 1000 cd/m² |
| Standardoppløsning | 3024 x 1964 |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Diagonalstørrelse (metrisk) | 35.97 cm |
| Skjermstørrelse | 14.2 tommer |
| Bredskjerm | Ja |
| Fargestøtte | 1 milliard farger |
| Skjerm type | LED |
| Pikseltetthet (ppi) | 254 |
| Skjermfunksjoner | P3 Wide Color Gamut, Liquid Retina XDR display, Extreme Dynamic Range (XDR), ProMotion-teknologi, HDR10+, 1600 cd/m² topplysstyrke (HDR), True Tone-teknologi, HDR10-kompatibel, HDR-samsvar, HLG-gamma, Standard glass, Dolby Vision, 1000 cd/m² maks. helskjermslysstyrke, Zoom |
| Videoutgang |
| Maks. antall skjermer støttet | 2 |
| Skjermkortserie | Apple M5 |
| Grafikkprosessor | Apple M5 10-core |
| Videosystemfunksjoner | Videokodemotor, ProRes kode- og dekodemotor, AV1-dekoding, Maskinvareakselerert H.264, HEVC, ProRes og ProRes RAW, Videodekodingsmotor |
| Digitalkamera |
| Kamera oppløsning | 1080p |
| Oppløsning (MP) | 12 Megapiksler |
| Funksjoner | Støtte for skrivebordsvisning, FaceTime 1080p HD-kamera, Avansert bildesignalprosessor (ISP), Senterkamera |
| Lydutgang |
| Type | Seks høyttalere |
| Funksjoner | Støtte for Spatial Audio, Kraftdempende basshøyttalere, Bred stereolyd |
| Tilpassede standarder | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Lydinngang |
| Type | 3 mikrofoner med stråleformeringsarrangement |
| Inn-enhet |
| Bakgrunnslys | Ja |
| Type | Tastatur, Force Touch styrepute |
| Egenskaper | Multi-Touch Gesture Recognition, Kraftklikk, Multiberørings-touchpad, Trykkfølsomhet, Touch ID-sensor |
| Tastatur |
| Tastaturnavn | Apple Magic Keyboard with Touch ID |
| Tastaturplassering | Norsk |
| Tastaturopplegg | QWERTY |
| Nettverkstilknytning |
| Bluetooth | Ja |
| Datakjedeprotokoll | IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.3, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Trådløs protokoll | Bluetooth 5.3, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Sammendrag av grensesnitt |
| Antall HDMI-porter | 1 |
| USB-C-portantall | 3 |
| OS Medfølger |
| Familie | macOS |
| Utgave | macOS Tahoe 26 |
| Type | Apple macOS Tahoe 26 |
| Batteri |
| Teknologi | Litiumpolymer |
| Levetid (inntil) | 24 timer |
| Diverse |
| Inkludert tilbehør | USB-C til MagSafe 3-ladekabel (2 m) |
| Chassis | Aluminium |
| Farge | Sølv |
| Fargekategori | Sølv |
| Egenskaper | Switch Control, PVC-fri, Voice Control, Live Captions, Direkte tale, Closed Captions, Tilgjengelighetsleser, VoiceOver-skjermleser, Personlig stemme |
| Miljøstandarder |
| ENERGY STAR-sertifisert | Ja |
| Bærekraft |
| Sjeldne jordmaterialer | 100 % resirkulerte sjeldne jordartselementer i alle magneter |
| Innhold av resirkulert emballasje | 100 % |
| Størrelser og vekt |
| Vekt | 1.55 kg |
| Dybde | 22.12 cm |
| Høyde | 1.55 cm |
| Bredde | 31.26 cm |
| Miljøparametere |
| Driftsfuktighet | 0 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Maks. Driftstemperatur | 35 °C |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| EU-regler for strømforsyningsenheter |
| USB Power Delivery | Ja |
| Ladet strøm | 60 - 96 W |
| USB-C-lader inkludert | Nei |
| Grensesnittdetaljer |
| Grensesnittdetaljer | 3 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (lader), HDMI, Hodetelefonsutgang |
| Programvare |
| Type | Voice Memos, Apple iMovie, Apple Preview, Podcasts, Home, Apple Numbers, Tips, Apple Safari, News, iPhone speiling, Apple TV, Games, Apple Shortcuts, Apple FaceTime, Apple Time Machine, Passwords, Påminnelser, Notater, Messages, Børs, App Store, Siri, Kontakter, Post, Apple QuickTime Player, Vær, Kart, Photo Booth, Bilder, Musikk, Apple Pages, Phone, Apple GarageBand, Kalender, Apple Freeform, Apple Books, Apple Keynote, Journal, Find My |
| Detaljer om batteriets levetid |
| Batterikjøretid | Nettsurfing via Wi-Fi: inntil 16 timer, Videoavspilling: inntil 24 timer |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) | 0.6 W/kg (body), 0.6 W/kg (lem) |