| Generelt |
| Produktserie | Apple MacBook Pro |
| System |
| Innført | Begynnelsen av 2026 |
| Plattform | Apple Mac OS |
| Hardiskkapasitet | 1 TB |
| Sikkerhetsinnretninger | Fingeravtrykksleser |
| Notebook-type | Bærbar PC |
| Chassis |
| Sensorer | Omgivelseslyssensor |
| Prosessor |
| Antall kjerner | 15-kjerners |
| Type | M5 Pro |
| Produsent | Apple |
| Egenskaper | Neurale akseleratorer, 307 GB/s minnebåndbredde, Maskinvareakselerert strålesporing |
| RAM |
| Konfigurasjonsfunksjoner | Enhetlig minne |
| RAM | 24 GB |
| Harddisk |
| Lagringsplass | 1 TB |
| SSD-formfaktor | Loddet |
| Harddisk type | SSD |
| Optisk lagring |
| Stasjonstype | Ingen optisk drev |
| Type | Ingen |
| Kortleser |
| Støttet flashminne | SDXC-minnekort |
| Type | Kortleser |
| Skjerm |
| Fargestøtte | 1 milliard farger |
| Bredskjerm | Ja |
| Skjerm type | LED |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Pikseltetthet (ppi) | 254 |
| Diagonalstørrelse (metrisk) | 35.97 cm |
| Standardoppløsning | 3024 x 1964 |
| Skjermstørrelse | 14.2 tommer |
| Bildets lysstyrke | 1000 cd/m² |
| Skjermfunksjoner | Standard glass, HDR-samsvar, Zoom, P3 Wide Color Gamut, Liquid Retina XDR display, HLG-gamma, ProMotion-teknologi, 1000 cd/m² maks. helskjermslysstyrke, HDR10+, True Tone-teknologi, 1600 cd/m² topplysstyrke (HDR), HDR10-kompatibel, Extreme Dynamic Range (XDR), Dolby Vision |
| Videoutgang |
| Grafikkprosessor | Apple M5 Pro 16-core |
| Skjermkortserie | Apple M5 Pro |
| Maks. antall skjermer støttet | 3 |
| Videosystemfunksjoner | ProRes kode- og dekodemotor, Maskinvareakselerert H.264, HEVC, ProRes og ProRes RAW, Videokodemotor, AV1-dekoding, Videodekodingsmotor |
| Digitalkamera |
| Kamera oppløsning | 1080p |
| Oppløsning (MP) | 12 Megapiksler |
| Funksjoner | Støtte for skrivebordsvisning, FaceTime 1080p HD-kamera, Senterkamera, Avansert bildesignalprosessor (ISP) |
| Lydutgang |
| Type | Seks høyttalere |
| Tilpassede standarder | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Funksjoner | Bred stereolyd, Kraftdempende basshøyttalere, Støtte for Spatial Audio |
| Lydinngang |
| Type | 3 mikrofoner med stråleformeringsarrangement |
| Inn-enhet |
| Bakgrunnslys | Ja |
| Type | Force Touch styrepute, Tastatur |
| Egenskaper | Multiberørings-touchpad, Kraftklikk, Multi-Touch Gesture Recognition, Touch ID-sensor, Trykkfølsomhet |
| Tastatur |
| Tastaturnavn | Apple Magic Keyboard with Touch ID |
| Tastaturplassering | Norsk |
| Tastaturopplegg | QWERTY |
| Nettverkstilknytning |
| Funksjoner | Trådløs nettverksteknologi |
| Trådløs protokoll | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 6.0 |
| Datakjedeprotokoll | IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), IEEE 802.11g, Bluetooth 6.0, IEEE 802.11n, IEEE 802.11b, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11a |
| Sammendrag av grensesnitt |
| USB-C-portantall | 3 |
| Antall HDMI-porter | 1 |
| OS Medfølger |
| Type | Apple macOS Tahoe 26 |
| Utgave | macOS Tahoe 26 |
| Familie | macOS |
| Batteri |
| Levetid (inntil) | 22 timer |
| Teknologi | Litiumpolymer |
| Diverse |
| Fargekategori | Svart |
| Chassis | Aluminium |
| Farge | Romsvart |
| Inkludert tilbehør | USB-C til MagSafe 3-ladekabel (2 m) |
| Egenskaper | Apple N1 trådløst nettverksbrikke, Direkte tale, Personlig stemme, Voice Control, VoiceOver-skjermleser, Tilgjengelighetsleser, Live Captions, Switch Control, PVC-fri, Closed Captions |
| Miljøstandarder |
| ENERGY STAR-sertifisert | Ja |
| Bærekraft |
| Sjeldne jordmaterialer | 100 % resirkulerte sjeldne jordartselementer i alle magneter |
| Innhold av resirkulert emballasje | 100 % |
| Størrelser og vekt |
| Vekt | 1.6 kg |
| Bredde | 31.26 cm |
| Høyde | 1.55 cm |
| Dybde | 22.12 cm |
| Miljøparametere |
| Maks. Driftstemperatur | 35 °C |
| Driftsfuktighet | 0 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| EU-regler for strømforsyningsenheter |
| USB-C-lader inkludert | Nei |
| USB Power Delivery | Ja |
| Ladet strøm | 70 - 94 W |
| Grensesnittdetaljer |
| Grensesnittdetaljer | HDMI, 3 x USB4/Thunderbolt 5/DisplayPort 2.1 (lader), Hodetelefonsutgang |
| Programvare |
| Type | Musikk, Apple Preview, Apple QuickTime Player, Kontakter, Passwords, Apple Shortcuts, Apple TV, Apple iMovie, Apple Numbers, Kart, Tips, Apple GarageBand, News, Photo Booth, Apple Pages, Apple Keynote, Bilder, Podcasts, Voice Memos, iPhone speiling, Påminnelser, Apple Time Machine, Apple FaceTime, Messages, Vær, Apple Safari, Post, Phone, App Store, Apple Freeform, Journal, Games, Find My, Kalender, Børs, Notater, Home, Siri, Apple Books |
| Detaljer om batteriets levetid |
| Batterikjøretid | Videoavspilling: inntil 22 time(r), Nettsurfing via Wi-Fi: inntil 14 time(r) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) | 0.92 W/kg (body), 0.92 W/kg (lem) |