| Generelt |
| Produktserie | Apple MacBook Pro |
| System |
| Plattform | Apple Mac OS |
| Hardiskkapasitet | 2 TB |
| Notebook-type | Bærbar PC |
| Innført | Begynnelsen av 2026 |
| Sikkerhetsinnretninger | Fingeravtrykksleser |
| Chassis |
| Sensorer | Omgivelseslyssensor |
| Prosessor |
| Produsent | Apple |
| Type | M5 Max |
| Antall kjerner | 18-core |
| Egenskaper | Maskinvareakselerert strålesporing, 460 GB/s minnebåndbredde, Neurale akseleratorer |
| RAM |
| Konfigurasjonsfunksjoner | Enhetlig minne |
| RAM | 36 GB |
| Harddisk |
| Harddisk type | SSD |
| Lagringsplass | 2 TB |
| SSD-formfaktor | Loddet |
| Optisk lagring |
| Stasjonstype | Ingen optisk drev |
| Type | Ingen |
| Kortleser |
| Støttet flashminne | SDXC-minnekort |
| Type | Kortleser |
| Skjerm |
| Diagonalstørrelse (metrisk) | 35.97 cm |
| Fargestøtte | 1 milliard farger |
| Pikseltetthet (ppi) | 254 |
| Standardoppløsning | 3024 x 1964 |
| Bildets lysstyrke | 1000 cd/m² |
| Skjermstørrelse | 14.2 tommer |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Skjerm type | LED |
| Bredskjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | HLG-gamma, Zoom, Liquid Retina XDR display, ProMotion-teknologi, True Tone-teknologi, Standard glass, HDR-samsvar, HDR10-kompatibel, Extreme Dynamic Range (XDR), P3 Wide Color Gamut, Dolby Vision, 1600 cd/m² topplysstyrke (HDR), 1000 cd/m² maks. helskjermslysstyrke, HDR10+ |
| Videoutgang |
| Grafikkprosessor | Apple M5 Max 32-core |
| Skjermkortserie | Apple M5 Max |
| Maks. antall skjermer støttet | 4 |
| Videosystemfunksjoner | AV1-dekoding, Maskinvareakselerert H.264, HEVC, ProRes og ProRes RAW, Videodekodingsmotor, To videokodemotorer, To ProRes kode- og dekodemotorer |
| Digitalkamera |
| Kamera oppløsning | 1080p |
| Oppløsning (MP) | 12 Megapiksler |
| Funksjoner | Støtte for skrivebordsvisning, FaceTime 1080p HD-kamera, Senterkamera, Avansert bildesignalprosessor (ISP) |
| Lydutgang |
| Type | Seks høyttalere |
| Funksjoner | Bred stereolyd, Kraftdempende basshøyttalere, Støtte for Spatial Audio |
| Tilpassede standarder | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos |
| Lydinngang |
| Type | 3 mikrofoner med stråleformeringsarrangement |
| Inn-enhet |
| Bakgrunnslys | Ja |
| Type | Force Touch styrepute, Tastatur |
| Egenskaper | Multi-Touch Gesture Recognition, Touch ID-sensor, Kraftklikk, Multiberørings-touchpad, Trykkfølsomhet |
| Tastatur |
| Tastaturplassering | Norsk |
| Tastaturnavn | Apple Magic Keyboard with Touch ID |
| Tastaturopplegg | QWERTY |
| Nettverkstilknytning |
| Funksjoner | Trådløs nettverksteknologi |
| Datakjedeprotokoll | IEEE 802.11g, IEEE 802.11a, IEEE 802.11n, Bluetooth 6.0, IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11b, IEEE 802.11ac |
| Trådløs protokoll | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 6.0 |
| Sammendrag av grensesnitt |
| Antall HDMI-porter | 1 |
| USB-C-portantall | 3 |
| OS Medfølger |
| Type | Apple macOS Tahoe 26 |
| Familie | macOS |
| Utgave | macOS Tahoe 26 |
| Batteri |
| Teknologi | Litiumpolymer |
| Levetid (inntil) | 20 timer |
| Diverse |
| Chassis | Aluminium |
| Inkludert tilbehør | USB-C til MagSafe 3-ladekabel (2 m) |
| Farge | Romsvart |
| Fargekategori | Svart |
| Egenskaper | Live Captions, VoiceOver-skjermleser, PVC-fri, Personlig stemme, Tilgjengelighetsleser, Direkte tale, Apple N1 trådløst nettverksbrikke, Voice Control, Closed Captions, Switch Control |
| Miljøstandarder |
| ENERGY STAR-sertifisert | Ja |
| Bærekraft |
| Sjeldne jordmaterialer | 100 % resirkulerte sjeldne jordartselementer i alle magneter |
| Innhold av resirkulert emballasje | 100 % |
| Størrelser og vekt |
| Vekt | 1.62 kg |
| Høyde | 1.55 cm |
| Bredde | 31.26 cm |
| Dybde | 22.12 cm |
| Miljøparametere |
| Maks. Driftstemperatur | 35 °C |
| Driftsfuktighet | 0 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| EU-regler for strømforsyningsenheter |
| Ladet strøm | 70 - 94 W |
| USB-C-lader inkludert | Nei |
| USB Power Delivery | Ja |
| Grensesnittdetaljer |
| Grensesnittdetaljer | 3 x USB4/Thunderbolt 5/DisplayPort 2.1 (lader), Hodetelefonsutgang, HDMI |
| Programvare |
| Type | Kart, Apple GarageBand, Messages, Apple Numbers, Notater, Musikk, Find My, Påminnelser, Apple Preview, Apple Freeform, Podcasts, Apple Time Machine, Apple FaceTime, Journal, Voice Memos, Tips, Apple QuickTime Player, Games, Apple Books, Post, Børs, App Store, Photo Booth, Apple TV, Phone, Apple Shortcuts, Kontakter, Home, News, Apple Safari, Apple Pages, Bilder, Kalender, Vær, Apple iMovie, Apple Keynote, Passwords, Siri, iPhone speiling |
| Detaljer om batteriets levetid |
| Batterikjøretid | Nettsurfing via Wi-Fi: inntil 13 time(r), Videoavspilling: inntil 20 time(r) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) | 0.92 W/kg (lem), 0.92 W/kg (body) |