| Allmänt |
| Produktserie | Contour RollerMouse |
| Modell | Pro |
| Inmatningsenhet |
| Överföringsteknologi | Trådlös |
| Produkttyp | Centrerad mus |
| Rörelsesensor | Mekanisk |
| Ergonomisk design | Ja |
| Antal knappar | 6 |
| Prestanda | Realtidskänslighetsswitching 600/800/1000/1200/1400/1600/1800/2000/2400/2800 dpi |
| DPI | 2800 dpi |
| Egenskaper | Rullhjul, 5 nivåer av klickmotstånd, Rullstång, Justerbar lutningsvinkel, Programmerbara knappar |
| Gränssnitt | Bluetooth, USB |
| Krävd Gränssnitt |
| Gränssnitt | 1 x USB - 4-pins USB typ A |
| Batteri |
| Teknologi | Litiumpolymer |
| Livslängd (upp till) | 3 månader |
| Kapacitet | 2000 mAh |
| Diverse |
| Färgkategori | Grå |
| Inkluderade pekredskap | USB-laddkabel, USB-dongel, 2 tangentbordshöjare, USB Extender Adapter, Handlederstöd |
| Anpassade standarder | FCC Del 15, Plug and Play |
| Produktmaterial | Återvunnen plast, Veganskt läder |
| Storlekar och Vikt |
| Bredd | 38.2 cm |
| Höjd | 2.3 cm |
| Djup | 10.8 cm |
| Systemkrav |
| Krävd OS | Windows 10, Windows 11, Apple macOS Ventura 13.0, Apple macOS Monterey |