| Generellt |
| Modell | Pebble |
| Produktserie | Creative |
| Garanti (månader) | 24 |
| Ljudsystem |
| Typ | Högtalare |
| Utformad för | För PC |
| Högtalarsystem |
| Frekvensrespons | 50 - 20000 Hz |
| Signal-till-ljudförhållande | 86 dB |
| Ljudsystem kontinuerlig effekt (totalt) | 4.4 watt |
| Överföringsteknologi | Kabelansluten |
| Förstärkare | Integrerad |
| Systemkomponenter | 2 högtalare |
| Typ av förstärkning | Aktiv |
| Kontroller | Ström på/av, Volym |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | Ljudingång (minijack stereo 3,5 mm) |
| Strömkälla |
| Strömkälltyp | USB |
| Diverse |
| Färgkategori | Svart |
| Färg | Svart |
| Driverdetaljer (1. högtalare) |
| Driverdetaljer | Högtalare: 1 x Passive Radiator, Högtalare: 1 x driver för hela området - 2" |
| Storleks- och vikt detaljer |
| Dimensioner (BxDxH) / vikt detaljer | Högtalare höger kanal: 11.4 cm x 11.6 cm x 11.3 cm / 345 g, Högtalare vänster kanal: 11.4 cm x 11.6 cm x 11.3 cm / 300 g |