| Allmänt |
| Modell | Mic Mini |
| Produktserie | DJI |
| Ljudsystem |
| Typ | |
| Max. driftsavstånd | 400 m |
| Detaljer | LED-indikator, OsmoAudio-teknologi, Adaptiv förstärkningskontroll |
| Ljudingång |
| Mikrofonmonteringstyp | Klipps / magnetisk |
| Max. ljudtryck | 120 dB |
| Anslutning | Trådlös |
| Ljuddämpningsteknologi | 2-nivå aktiv ljuddämpning |
| Mikrofonformfaktor | Lavalier-mikrofon |
| Mikrofondriftsläge | Allround |
| Trådlös Teknologi | Bluetooth |
| Ljuddämpning | Ja |
| Ljudnivå | 24 dB |
| Batteri |
| Typ | Mikrofonbatteri |
| Teknologi | Lithium-ion |
| Livslängd (upp till) | 11.5 timme(r) |
| Laddningstid | 90 min |
| Kapacitet | 114 mAh |
| Övrigt |
| Färgkategori | Svart |
| Färg | Svart |
| Medföljande tillbehör | Vindskydd för mikrofon (svart/grå), Klippmagnet, Laddningsfodral (1950 mAh), USB-C mobiltelefonadapter, Sändardocka för laddning, Mikrofon splitterns laddningskabel, Vindskydd för mikrofon (svart) |
| EU-regler för strömförsörjningsenheter |
| USB Power Delivery | Nej |
| USB-C-laddare inkluderad | Nej |
| Ljudinngågs detaljer |
| Ljudingång detaljer | Lav snitt vid - 100 - 20000 Hz, Lav avskärning - 20 - 20000 Hz |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | USB (24-pins USB-C) - mottagare, Ljudutgång (minijack 3,5 mm) - mottagare, USB (24-pins USB-C) - på laddningsfodral |
| Drifttidsdetaljer |
| Drifttidsdetaljer | Kontinuerlig inspelning (med laddningsfodral): upp till 48 timmar, Kontinuerlig inspelning (mottagare): upp till 10.5 timmar, Kontinuerlig inspelning (sändare): upp till 11.5 timme(r) |
| Storleks- och viktinformation |
| Storleks- och viktinformation | Sändare: 2.655 cm x 2.606 cm x 1.596 cm / 10 g, Mottagare: 4.65 cm x 2.961 cm x 1.932 cm / 17.8 g |