| Allmänt |
| Produktserie | dbramante1928 |
| Modell | Grönland |
| Bärväska |
| Cover Typ | Baksidedeksel |
| Typ | Skyddande skal |
| Cover Egenskaper | Halkfri grepp |
| Rekommenderad användning | För mobiltelefon |
| Färg | Blank |
| Material | Plast |
| Detaljer | Enkla att trycka knappar, Slank design, Trådlös laddningsstöd, Upphöjda kanter |
| Diverse |
| Färgkategori | Transparent |
| Produktåtervinningsinnehåll | 100 % |
| Produktåtervinningsinnehåll (kommentar) | Tillverkad av återvunnen plast |
| Anpassade standarder | Global Recycle Standard (GRS) |
| Max. fallhöjdsskydd | 1,2 m |
| Skydd | Stötskydd, Fullt skydd |
| Storlekar och vikt |
| Bredd | 8 cm |
| Djup | 1,2 cm |
| Vikt | 30 g |
| Höjd | 16,4 cm |
| Kompatibilitet |
| Beskrivning | Samsung Galaxy A16, A16 5G |
| Specifikationer | Samsung Galaxy A16, A16 5G |