| Allmänt |
| Produktserie | HP Color LaserJet Pro |
| Modell | MFP 3302sdw |
| Kontorsmaskin |
| Utskriftstyp | Färg |
| Faxtyp | Vanligt papper |
| Typ | Skriver/Kopieringsmaskin/Skanner |
| Utskriftsteknologi | Laser |
| Månadscykel (max) | 40 000 sidor |
| Antal användare | 3 - 10 användare |
| Rekommenderad månadsvolym | 150 - 2 500 sidor |
| Kontorsmaskinsfunktioner | Skanna till SharePoint, Skanna till nätverk, Skanna till USB-enhet, Terrajet Cartridge, Skanna till molnet, HP Auto-On/Auto-Off teknik, Skanna till e-post, Skanna till PC, HP Universal Scan, Mopria-certifierad, Skanna till PDF, USB direktutskrift |
| Funktioner | Kopieringsmaskin, Skriver, Skanner |
| RAM |
| RAM | 512 MB |
| Max. stödd storlek | 512 MB |
| Flashminne |
| Installerad storlek | 512 MB |
| Skriversystem |
| Första utskriftstid färg | 10,9 sek |
| Första utskriftstid S/V | 10,8 sek |
| Bildutskriftskapacitet | Ja |
| Utskrift |
| Max utskriftshastighet S/V (ppm) | 25 sidor/min |
| Max färglösning | 600 x 600 dpi |
| Max upplösning S/V | 600 x 600 dpi |
| Max utskriftshastighet färg (ppm) | 25 sidor/min |
| Max utskriftshastighet S/V (ISO) | 25 sidor/min |
| Automatisk dubbelsidig utskrift | Ja |
| Max utskriftshastighet färg (ISO) | 25 sidor/min |
| Skriverdrivrutiner / emuleringar | PDF, PCL 5, PCLm, PostScript 3, JPEG, PCL 6, URF, PWG |
| Kopiering |
| Max dokumentminskning | 25% |
| Max färgkopieringshastighet | 25 sidor/min |
| Max kopieringshastighet S/V | 25 sidor/min |
| Max färgkopieringsupplösning | 600 x 400 dpi |
| Första kopieringstid färg | 13,5 sek |
| Max kopieringsupplösning S/V | 600 x 600 dpi |
| Max antal kopior | 999 |
| Max dokumentförstoring | 400% |
| Uppvärmningstid | 55 sek |
| Första kopieringstid S/V | 9,6 sek |
| Kopieringsfunktioner | ID-kopia, Dubbelsidig kopiering, Bindningsmarginal, N-up, Häftningsalternativ |
| Skanning |
| Skannelement | CIS |
| Färgdjup | 24-bit |
| Optisk upplösning | 1200 x 1200 dpi |
| Skriverteckensnitt |
| Skriverteckensnitt | TrueType x 111 |
| Dokument- och mediehanteing |
| Standard mediekapacitet | 250 ark |
| Utskickkapacitet | 100 ark |
| Max medivikt | 200 g/m² |
| Originaltyp | Ark |
| Dokumentmatare | ADF |
| Dokumentmatarkapacitet | 50 ark |
| Maximal originalstorlek | Legal (216 x 356 mm) |
| Hantering avkontaktskapacitet | 50 ark |
| Min. mediestorlek | 76 x 127 mm |
| Min. medivikt | 60 g/m² |
| Mediestorlek | A4/Legal |
| Max. mediestorlek | Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) |
| Stödda medietyper | Återvunnet papper, tjockt papper, vanligt papper, kuvert, kort, fotopapper, etiketter, transparenter |
| Mediatyp | Vitt papper, kuvert, annat, film/transparenter, fotopapper |
| Stödda mediestorlekar | 76 x 127 mm, 100 x 150 mm, ANSI A (brev) (216 x 279 mm), JIS B5 (182 x 257 mm), A4 (210 x 297 mm), Legal (216 x 356 mm), 127 x 203.2 mm, 101.6 x 152.4 mm, A6 (105 x 148 mm), 100 x 148 mm, Executive (184 x 267 mm), 215.9 x 330.2 mm, A5 (148 x 210 mm) |
| Stödda kuvertstorlekar | Internationell C5 (162 x 229 mm), Internationell DL (110 x 220 mm), Internationell B5 (176 x 250 mm) |
| Skärm |
| Funktioner | Kapacitativ pekskärm |
| Färgstöd | Färg |
| Diagonal skärmstorlek | 4.3" |
| Skärmstorlek (metrisk) | 10.9 cm |
| Koppling |
| Trådlös klar | Ja |
| Kabelanslutning | Ja |
| AirPrint-aktiverad | Ja |
| Gränssnitt | Gigabit LAN, USB 2.0, USB 2.0 värd, Wi-Fi(ac) |
| Mobil utskriftskapacitet | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Säkerhetsprotokoll och funktioner | WPA, WEP, WPA2, WPS, TKIP, AES |
| Programvara |
| Inkluderad programvara | HP Web Jetadmin |
| Operativsystemstöd | iOS, MS Windows Server 2022, macOS 11, MS Windows Server 2016, Windows 11, MS Windows Server 2019, Windows 10, Linux, macOS 12 Monterey, Android, macOS 13 |
| Strömadapter |
| Strömförbrukning i viloläge | 0,95 watt |
| Strömförbrukning i standby | 7,6 watt |
| Strömförbrukning i drift | 416 watt |
| Nödvändig frekvens | 50/60Hz |
| Krävd nätspänning | AC 230 V |
| Miljöstandarder |
| Blue Angel-efterlevnad | Ja |
| Dimensioner och vikt |
| Höjd | 34,132 cm |
| Bredd | 41,8 cm |
| Vikt | 17,1 kg |
| Djup | 41,912 cm |
| Fraktdimensioner och vikt |
| Fraktdjup | 39,8 cm |
| Fraktbredd | 49,7 cm |
| Frakthöjd | 53,2 cm |
| Fraktvikt | 20,6 kg |
| Miljöparametrar |
| Max. driftstemperatur | 30 °C |
| Ljudemission (ej aktiv) | 16 dBA |
| Ljudemission (aktiv) | 51 dBA |
| Driftsfuktighet | 10 - 80% RH (ej kondenserande) |
| Min. driftstemperatur | 15 °C |
| Inkluderade förbrukningsvaror |
| Inkluderade förbrukningsvaror | 1 x tonerpatron (gul) - upp till 500 sidor, 1 x tonerpatron (svart) - upp till 600 sidor, 1 x tonerpatron (cyan) - upp till 500 sidor, 1 x tonerpatron (magenta) - upp till 500 sidor |
| Dokument- och mediehanteing detaljer |
| Dokument- och mediehanteing detaljer | Utskriftsfack - 100 ark, Inskuff - 250 ark storlek: 100 x 148 mm - Legal (216 x 356 mm), ADF - 50 ark - Legal (216 x 356 mm), Bypassfack - 50 ark storlek: 76 x 127 mm - Legal (216 x 356 mm) |
| Hastighetsdetaljer |
| Hastighetsdetaljer | Kopiering: upp till 13 ppm (Letter A) - S/V duplex, Skanning: upp till 19 ppm (A4) - S/V standard, Kopiering: upp till 13 ppm (A4) - S/V duplex, Utskrift: upp till 43 ppm (A5) - S/V liggande, Utskrift: upp till 26 ppm (Letter A) - S/V (ISO), Utskrift: upp till 25 ppm (A4) - S/V (ISO), Kopiering: upp till 13 ppm (Letter A) - duplexfärg, Utskrift: upp till 15 ipm (A4) - S/V duplex, Kopiering: upp till 13 ppm (A4) - vanlig färg, Kopiering: upp till 13 ppm (A4) - duplexfärg, Utskrift: upp till 5 ppm (A5) - S/V stående, Utskrift: upp till 15,5 ipm (Letter A) - S/V duplex, Kopiering: upp till 13 ppm (Letter A) - S/V standard, Skanning: upp till 20 ppm (Letter A) - S/V standard, Kopiering: upp till 13 ppm (A4) - S/V standard, Utskrift: upp till 5 ppm (A5) - färg stående, Skanning: upp till 9 ppm (Letter A) - vanlig färg, Utskrift: upp till 26 ppm (A5) - färg liggande, Skanning: upp till 8 ppm (A4) - vanlig färg, Kopiering: upp till 13 ppm (Letter A) - vanlig färg, Utskrift: upp till 25 ppm - färg (ISO) |
| Nödvändigt gränssnitt |
| Gränssnitt | 1 x Gigabit-LAN - RJ-45, 1 x USB 2.0 - 4-stifts USB typ B, 2 x modem - RJ-11, 1 x USB 2.0 värd - 4-stifts USB typ A |
| Diverse |
| Anpassade standarder | EN 61000-3-2:2006+A1:2009+A2:2009, EN 62479:2010, IEC 62311, EN 60950-1, FCC CFR47 Part 15, RSS-210, IEC 60950-1, EN55022 klass B, GB 9254 klass B, EN 301 489-1, FCC klass B-certifierad, GB 4943.1-2011, FCC CFR47 Part 68, GB 17625.1, IEC 60825-1:2007, CISPR 22 klass B, EN 301 489-17, EN 61000-3-3:2008, ICES-003 issue 4 klass B, EN 62311, IEC 62479, EN 55024:2010, FCC CFR47 Part 15 C, EN 300 328 V1.7.1 |
| Färgkategori | Vit, Blå, Svart |