| Allmänt |
| Produktserie | Jabra Evolve3 |
| Modell | 75 MS |
| Ljudsystem |
| Specifika applikationer |
| Typ | Hörlurar |
| Max. driftavstånd | 30 m |
| Bluetooth ljudkodex | LC3, SBC, AAC |
| Rekommenderad användning | Bärbar elektronik, Dator |
| Detaljer | Huvuddetektion, Sömnläge, LED-indikator för upptagen ljus, Upp till 8 enheter parkoppling, Utbytbart batteri |
| Ljudutgång |
| Aktiv brusreduceringsteknik | Adaptiv hybrid ANC |
| Fällbar | Ja |
| Öronkapseltyp för hörlurar | On-ear |
| Antal parallellkopplade enheter | 2 |
| Anslutning | Trådlös |
| Bluetooth-version | Bluetooth 5.3 |
| Max inmatningseffekt | 20 mW |
| Aktiv brusreducering | Ja |
| Trådlös teknik | Bluetooth |
| Känslighet | 108.5 dB |
| Membrandiameter | 32 mm |
| Impedans | 35 ohm |
| Tillgänglig mikrofon | Ja |
| Anslutningsgränssnitt | USB-C via Bluetooth-adapter |
| Frekvensrespons | 20 - 20000 Hz |
| Kontroller | Upptagen ljus, Besvara samtal |
| Detaljer | Jabra Direct, HearThrough, Superbredband (SWB), Automatisk vindbrusreduktion, Jabra Xpress, Google Fast Pair, MultiPoint Technology, Auto Pause |
| Ljudingång |
| Känslighet | -36 dBFS/Pa |
| Brusreducering | Ja |
| Frekvensrespons | 10 - 20000 Hz |
| Brusreduceringsteknik | Clear Voice Technology |
| Mikrofondriftsläge | Digital MEMS |
| Ingår antal | 6 |
| Mikrofonformfaktor | Hörlursmikrofon |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | USB (USB Type-C) |
| Kabeldetaljer |
| Kabeldetaljer | USB-C till USB-C-kabel - 1,2 m |
| Batteri |
| Laddningstid | 180 min |
| Trådlös laddning | Ja |
| Typ | Batteri för hörlurar |
| Teknik | Litiumjon |
| Uppladdningsbart batteri | Uppladdningsbart |
| Internet of Things (IoT) |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Kommunikationsteknologi | Bluetooth Low Energy (LE), Bluetooth 5.3 |
| Diverse |
| Färg | Svart |
| Färgkategori | Svart |
| Programvarucertifiering | Optimerad för Microsoft Teams |
| Huvudbandmaterial | Skum |
| Skydd | Krypteringsskydd |
| Öronkapselmaterial | Skum |
| Bluetooth-profiler | Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP), Public Broadcast Profile (PBP), Serial Port Profile (SPP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Low Energy, Hands-Free Profile (HFP), Headset Profile (HSP), Telephony and Media Audio Profile (TMAP) |
| Byggmaterial | PC/ABS, Metall |
| Medföljande tillbehör | USB-C till USB-C-kabel, Jabra Link 390c USB-adapter, Bärväska |
| Storlekar och vikt |
| Bredd | 18.7 cm |
| Djup | 15.1 cm |
| Höjd | 7 cm |
| Storlekar och vikt (frakt) |
| Fraktdjup | 20.5 cm |
| Fraktbredd | 17.6 cm |
| Frakthöjd | 4.3 cm |
| Batteritidsdetaljer |
| Batteritidsdetaljer | Kontinuerlig uppspelning (med 10 min laddning): upp till 10 timmar, Kontinuerlig uppspelning (ANC OFF): upp till 110 timmar, Kontinuerlig samtalstid (ANC PÅ): upp till 18 timmar, Kontinuerlig uppspelning (ANC PÅ): upp till 45 timmar, Kontinuerlig samtalstid (ANC OFF): upp till 22 timmar |