| Allmänt |
| Modell | 75 MS |
| Produktserie | Jabra Evolve3 |
| Ljudsystem |
| Specifika applikationer |
| Typ | Hörlurar |
| Max. driftsavstånd | 30 m |
| Rekommenderad användning | Bärbar elektronik, Dator |
| Bluetooth ljudcodec | LC3, SBC, AAC |
| Detaljer | Ersättningsbart batteri, Passiv brusreducering (PNC), LED-indikator för upptagen ljus, Huvuddetektering, Batteristatusindikator, Vindbrusreducering (WNR), Trådlösa uppdateringar, Sömnläge, Snabbladdningsteknik |
| Ljudutgång |
| Aktiv brusreduceringsteknik | Adaptiv Hybrid ANC |
| Max. ingångseffekt | 20 mW |
| Bluetooth-version | Bluetooth 5.3 |
| Membrandiameter | 32 mm |
| Brusreducering | Ja |
| Känslighet | 108.5 dB |
| Anslutningsgränssnitt | USB-A via Bluetooth-adapter |
| Antal parallellkopplade enheter | 2 |
| Fällbar | Ja |
| Anslutning | Trådlös |
| Tillgänglig mikrofon | Ja |
| Impedans | 35 ohm |
| Trådlös teknik | Bluetooth |
| Aktiv ljudreducering | Ja |
| Frekvensrespons | 20 - 20000 Hz |
| Örondelstyp för hörlurar | On-ear |
| Detaljer | Personligt anpassad ljudteknologi, Justerbart huvudband, Auto Pause, 2 enhetstilkobling, Digital signalbehandling, Automatisk anslutning, HearThrough, PeakStop-teknologi, Auto återupptagande, MultiPoint-teknik, Jabra Xpress, Google Fast Pair, Superbredband (SWB), Microsoft Swift Pair, Jabra Direct |
| Kontroller | Sidetone, Ström på/av, Volym, Svara på samtal |
| Ljudingång |
| Frekvensrespons | 10 - 20000 Hz |
| Inkluderat antal | 6 |
| Känslighet | -36 dBFS/Pa |
| Mikrofonens driftsläge | Digital MEMS |
| Mikrofonformfaktor | Hörlursmikrofon |
| Detaljer | Stäng av funktion, Ström på/av |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | USB (USB Type-C) |
| Kabelinformation |
| Kabelinformation | USB-C till USB-C-kabel - 1.2 m |
| Batteri |
| Teknologi | Lithiumjon |
| Trådlös laddning | Ja |
| Oppladbart batteri | Oppladbar |
| Typ | Batteri för hörlurar |
| Laddningstid | 180 min |
| Systemkrav |
| Stödd OS på värdenhet | Android 6.0 (Marshmallow) eller senare |
| Internet of Things (IoT) |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Kommunikationsteknologi | Bluetooth 5.3, Bluetooth Low Energy (LE) |
| Intelligent assistent | Siri, Google Assistant, Alexa |
| Diverse |
| Skydd | Krypteringsskydd |
| Färgkategori | Svart |
| Öronproppsmaterial | Skum |
| Färg | Svart |
| Programvarucertifiering | Optimerad för Microsoft Teams |
| Huvudbandmaterial | Skum |
| Medföljande tillbehör | USB-C till USB-C-kabel, Bärväska, Bluetooth-adapter |
| Byggmaterial | PC/ABS, Metall |
| Bluetooth-profiler | Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Headset Profile (HSP), Public Broadcast Profile (PBP), Hands-Free Profile (HFP), Telephony and Media Audio Profile (TMAP), Low Energy, Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP), Serial Port Profile (SPP) |
| Anpassade standarder | AES, MFI, G616 |
| Storlekar och vikt |
| Bredd | 18.7 cm |
| Höjd | 7 cm |
| Djup | 15 cm |
| Storlekar och vikt (frakt) |
| Frakthöjd | 4.3 cm |
| Fraktdjup | 20.5 cm |
| Fraktbredd | 17.6 cm |
| Körningstid detaljer |
| Körningstid detaljer | Kontinuerlig uppspelning (ANC PÅ): upp till 45 timmar, Kontinuerlig uppspelning (ANC AV): upp till 110 timmar, Kontinuerlig uppspelning (med 10 min laddning): upp till 10 timmar, Kontinuerlig tal (ANC PÅ): upp till 18 timmar, Kontinuerlig tal: upp till 22 timmar |