| Rubrik |
| Tillverkare | Lenovo |
| Modell | Universal USB-C Dock |
| Anslutningsmöjligheter |
| Anslutningsteknologi | Trådad |
| Värdgränssnitt | USB-C 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ-C-portar | 1 |
| Antal USB 2.0-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typ-A-portar | 3 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Mikrofon, linje-ingång | Nej |
| Antal DisplayPortar | 2 |
| Kombinerad hörlurs-/mikrofonport | Ja |
| Prestanda |
| Produktfärg | Svart |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Kensington-låstyp | Kensington |
| Kensington-låsport | Ja |
| Antal stödja skärmar | 3 |
| HD-typ | 4K/UHD |
| Certifiering | FCC/ICES CE KCC RCM BSMI VCCI CB cULus EAC TUV- Märke Serbien Kvalitet LoA Israel SII Ukraina DoC NOM |
| Av/på-knapp | Ja |
| Nätverksbyggande |
| Antal ethernets-/bredbandstilkoblingar (RJ-45) | 1 |
| Ethernet/bredbandsanslutning | Ja |
| Ethernet LAN-dataöverföringshastigheter | 10, 100, 10, 100, 1000 Mbit/s |
| Energihantering |
| Strömkälltyp | USB |
| Strömanslutning | USB Type-C |
| Krav på strömförsörjning | 90 W |
| Vikt och dimensioner |
| Bredd | 171 mm |
| Djup | 80 mm |
| Höjd | 30.75 mm |
| Vikt | 388 g |
| Logistikdata |
| Harmoniserad systemkod (HS) | 84733020 |
| Programvara |
| Stödda Windows-operativsystem | Windows 10, Windows 10 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 x64, Windows 8, Windows 8 x64, Windows 7, Windows 7 x64, Windows Server 2016, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008, Windows Server 2008 x64, Windows 7, 8.1, 10, 11, Server 2008R2, 2012, 2012R2, 2016, 2019, 2022, 2025 |
| Förpackningens innehåll |
| Inkluderade kablar | USB Type-C |
| Miljöförhållanden |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 20 - 95 % |
| Arbetstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Datapaket |
| Antal per paket | 1 st |
| Paketbredd | 210 mm |
| Pakets djup | 158 mm |
| Pakethöjd | 75 mm |
| Paketets vikt | 955 g |
| Tekniska detaljer |
| CE, FCC, IC |