| Generelt |
| Produktserie | Samsung ViewFinity S9 |
| Modell | S49C950UAU |
| Chassi |
| Inbyggt Ethernet | Ja |
| USB-effektlevering | 90 watt |
| Inbyggda enheter | KVM-switch, USB 3.0/USB-C hub |
| Skärm |
| Skärmböjning | 1000R |
| Svivelvinkel | 30 |
| Typ | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm |
| Ingångssignal | 2xHDMI, DisplayPort, USB-C |
| HDR-format | HDR400 |
| Buet skärm | Ja |
| TFT-teknologi | VA |
| Färgskala | 1,07 miljarder färger |
| Hellingsvinkel | -2/+11 |
| Videoformat (inte-standard) | Dual Quad HD |
| HDR-certifiering | VESA DisplayHDR 400 |
| Skärmstorlek | 49 tum |
| Typisk svartid | 5 ms (grått-till-grått) |
| Bild aspektförhållande | 32:9 |
| Teknologi | TFT aktiv matris |
| Standardupplösning | 5120 x 1440 |
| LCD-bakgrundsbelysningsteknologi | LED-bakgrundsbelysning |
| Vattenhorisontalsiktvinkel | 178 |
| Produktformfaktor | Stationsmonitor |
| Kontrastförhållande | 3000:1 |
| Uppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Lodrätt siktvinkel | 178 |
| Positionsjustering | Tilt, Höjd, Svivel |
| Gränssnitt | USB-C, DisplayPort, HDMI |
| Skärmfunktioner | Mega Infinity Dynamic Contrast Ratio, Entertain Mode, Eco Mode, RPG Mode, Graphic Mode, Spel Mode, Original Mode, Flicker Free-teknologi, RTS Mode, Picture-in-Picture, Sport Mode, Off Timer Plus, FPS Mode, Ergonomisk stativ, Image Size, Adaptive Picture, Factory Tunning, Auto Source Switch+, Bild för bild, Eye Saver Mode, CustomColor Mode |
| Färgspektrum | 115% sRGB, 92% DCI-P3 (CIE 1976) |
| Ljudutgång |
| Utgångseffekt / kanal | 5 watt |
| Typ | Högtalare |
| Högtalarkonfiguration | Stereo |
| Programvara |
| Typ | Easy Setting Box |
| Strömförsörjning |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Energiklass | Klass G |
| Årligt energiförbrukning | 64 kWh |
| Diverse |
| Färg | Svart |
| Anpassade standarder | TUV Rheinland Intelligent Eye Care Certification |
| Färgkategori | Svart |
| Fäste för flatpanel (VESA) | 100 x 100 mm |
| Storlekar och vikt |
| Kommentarer | Med stativ |
| Miljöparametrar |
| Max. driftstemperatur | 40 °C |
| Driftsfuktighet | 10 - 80 % (icke-kondenserande) |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Gränssnittsdetaljer |
| Gränssnitt | LAN (RJ-45), 3 x USB 3.0, USB-C (ström upp till 90 W), 2 x HDMI (HDCP 2.2), Hörlursuttag (mini-jack), DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2) |
| Kabeldetaljer |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel, 1 x USB-C-kabel, 1 x kabel för USB-A till USB-B |
| Størrelses- och vikt detaljer |
| Størrelses- och vikt detaljer | Med stativ - bredd: 114.76 cm - djup: 42.05 cm - höjd: 56.84 cm - vikt: 15.6 kg, Utan stativ - bredd: 114.76 cm - djup: 29.38 cm - höjd: 36.35 cm - vikt: 10.6 kg |