| Allmänt |
| Produktserie | Samsung ViewFinity S6 |
| Modell | S34C652UEU |
| Chassi |
| Inbyggd USB-hub | Ja |
| Inbyggd Ethernet | Ja |
| USB-effektleverans | 90 watt |
| Inbyggda enheter | KVM-switch, USB 3.0/USB-C hub |
| Skärm |
| Teknologi | TFT aktiv matris |
| Vattentålig siktvinkel | 178 |
| LCD-bakgrundsbelysningsteknologi | LED-bakgrundsbelysning |
| Sync-teknologi | AMD FreeSync |
| Bildaspectförhållande | 21:9 |
| Skärmstorlek | 34 tum |
| TFT-teknologi | VA |
| Videoformat (icke-standard) | UWQHD |
| Tiltvinkel | -2/+20 |
| Kontrastförhållande | 3000:1 |
| Uppdateringsfrekvens | 100 Hz |
| Standardupplösning | 3440 x 1440 |
| Färg stöd | 1,07 miljarder färger |
| Curved display | Ja |
| Svivelvinkel | 60 |
| Skärmkurvatur | 1000R |
| Typisk svarstid | 5 ms |
| Färgspektrum | 1,15% sRGB |
| Produktformfaktor | Stationär |
| Typ | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm |
| Vertikal siktvinkel | 178 |
| Ingångssignal | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| HDR-format | HDR10 |
| Skärmfunktioner | Adaptive Picture, Speltyp, Bildstorlek, Eco Mode, Auto Sourceswitch+, RTS Mode, CustomColor Mode, Original Mode, Eye Saver Mode, Underhållning Mode, RPG Mode, Off Timer Plus, Bild-i-bild, Mega Infinity Dynamiskt Kontrastförhållande, Sporttyp, FPS Mode, Flimmerfri-teknik, Grafik Mode, Gör bild |
| Gränssnitt | HDMI, USB-C, DisplayPort |
| Positionsjusteringar | Höjd, Tilt, Svivel |
| Ljudutgång |
| Högtalarkonfiguration | Stereo |
| Utgångseffekt / kanal | 5 watt |
| Typ | Högtalare |
| KVM |
| Tangentbord/mus-gränssnitt | USB |
| Strömförsörjning |
| Strömförbrukning (max.) | 200 watt |
| Krävd nätspänning | AC 100-240 V |
| Strömförsörjning |
| Energiklass (HDR) | Clas G |
| Energiklass | Clas G |
| Diverse |
| Färg | Svart |
| Säkerhetssportyp | Kensington säkerhetsslot |
| Färgkategori | Svart |
| Monteringsfäste för flatpanel (VESA) | 100 x 100 mm |
| Anpassade standarder | HDCP 2.2, TUV Rheinland Intelligent Eye Care Certification |
| Funktioner | Över 50% återvunnen plast, Säkerhetslåsslot (kabellås säljs separat) |
| Miljöstandarder |
| TCO-certifierad | Ja |
| EPEAT-överensstämmelse | Ja |
| TCO-certifiering | TCO-certifierad, generation 10, för skärmar |
| EPEAT-nivå | EPEAT Silver |
| Dimensioner och Vikt |
| Anteckningar | Med stativ |
| Miljöparametrar |
| Driftsfuktighet | 10 - 80 % (icke-kondens) |
| Max. driftstemperatur | 40 °C |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Gränssnittdetaljer |
| Gränssnitt | LAN (RJ-45), Hörlurar (mini-jack), Upstream USB 3.0 (Typ B), 3 x Downstream USB 3.0 (Typ A), USB-C (ström upp till 90 W), DisplayPort 1.2, HDMI |
| Kabeldetaljer |
| Ingår kablar | 1 x USB-C-kabel, 1 x DisplayPort-kabel, 1 x USB 3.0, 1 x HDMI-kabel |
| Storleks- och viktinformation |
| Storleks- och viktinformation | Med stativ - bredd: 80,66 cm - djup: 24,1 cm - höjd: 56,15 cm - vikt: 8 kg, Utan stativ - bredd: 80,66 cm - djup: 12,5 cm - höjd: 36,94 cm - vikt: 5,2 kg |