| Rubrik |
| Tillverkare | Targus |
| Egenskaper |
| Maximal skärmstorlek | 12.4 " |
| Typ av fodral | Folio |
| Material | Termoplastisk polyuretan (TPU) |
| Huvudfärg | Svart |
| Varumärkets kompatibilitet | Samsung |
| Kompatibilitet | Galaxy Tab S7+ Galaxy Tab S7+ Lite |
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Ställläge | Ja |
| Skyddsfunktioner | Stötsäker |
| Pencilöppa | Ja |
| Tablet-kompatibilitet | Samsung Galaxy Tab S7 FE, Samsung Galaxy Tab S7+, Samsung Galaxy Tab S8+, Samsung Galaxy Tab S9+ |
| Batteri |
| Inbyggt batteri | Nej |
| Vikt och dimensioner |
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 20 mm |
| Höjd | 290 mm |
| Vikt | 380 g |
| Logistikdata |
| Harmoniserad system (HS)-kod | 84733080 |