| Generelt |
| Produktserie | Apple MacBook Pro |
| System |
| Hardiskkapasitet | 1 TB |
| Plattform | Apple Mac OS |
| Sikkerhetsinnretninger | Fingeravtrycksläsare |
| Innfört | I slutet av 2025 |
| Notebook-type | Bärbar PC |
| Chassis |
| Sensorer | Omgivningsljussensor |
| Prosessor |
| Produsent | Apple |
| Type | M5 |
| Antall kjerner | 10-core |
| Egenskaper | Maskinvaruaccelererad strålespårning, 153 GB/s minnesbandbredd, Neurala acceleratorer |
| RAM |
| Konfigurasjonsfunksjoner | Enhetligt minne |
| RAM | 24 GB |
| Harddisk |
| Lagringsplass | 1 TB |
| SSD-formfaktor | Lödd |
| Harddisk type | SSD |
| Optisk lagring |
| Type | Ingen |
| Stasjonstype | Ingen optisk enhet |
| Kortleser |
| Støttet flashminne | SDXC-minnekort |
| Type | Kortleser |
| Skjerm |
| Standardoppløsning | 3024 x 1964 |
| Skjermstørrelse | 14.2 tum |
| Bredskjerm | Ja |
| Bildets lysstyrke | 1000 cd/m² |
| Diagonalstørrelse (metrisk) | 35.97 cm |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Fargestøtte | 1 miljard färger |
| Skjerm type | LED |
| Pikseltetthet (ppi) | 254 |
| Skjermfunksjoner | Extreme Dynamic Range (XDR), Standard glas, HDR10+, Liquid Retina XDR-display, Dolby Vision, ProMotion-teknologi, 1000 cd/m² max. helskjerms ljusstyrka, True Tone-teknologi, HLG-gamma, HDR10-kompatibel, Zoom, 1600 cd/m² topp ljusstyrka (HDR), P3 Wide Color Gamut, HDR-överensstämmelse |
| Videoutgang |
| Maks. antall skjermer støttet | 2 |
| Grafikkprosessor | Apple M5 10-core |
| Skjermkortserie | Apple M5 |
| Videosystemfunksjoner | AV1-dekodning, Videokode-motor, ProRes kode- och dekodningsmotor, Videodekodningsmotor, Maskinvaruaccelererad H.264, HEVC, ProRes och ProRes RAW |
| Digitalkamera |
| Kamera oppløsning | 1080p |
| Oppløsning (MP) | 12 Megapiksler |
| Funksjoner | Avancerad bildsignalprocessor (ISP), FaceTime 1080p HD-kamera, Centerkamera, Stöd för skrivbordsvyn |
| Lydutgang |
| Type | Sex högtalare |
| Funksjoner | Kraftdämpande bashögtalare, Stöd för Spatial Audio, Bred stereoljud |
| Tilpassede standarder | Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby Digital |
| Lydinngang |
| Type | 3 mikrofoner med stråleskumarrangemang |
| Inn-enhet |
| Bakgrunnslys | Ja |
| Egenskaper | Multiberørings-touchpad, Tryckkänslighet, Multi-Touch Gesture Recognition, Krafttryck, Touch ID-sensor |
| Type | Tangentbord, Force Touch-streckpad |
| Tastatur |
| Tastaturplassering | Norsk |
| Tastaturnamn | Apple Magic Keyboard with Touch ID |
| Tastaturopplegg | QWERTY |
| Nettverkstilknytning |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs protokoll | Bluetooth 5.3, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Datakjedeprotokoll | IEEE 802.11g, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a |
| Sammendrag av grensesnitt |
| Antall HDMI-porter | 1 |
| USB-C-portantall | 3 |
| OS Medfølger |
| Utgave | macOS Tahoe 26 |
| Type | Apple macOS Tahoe 26 |
| Familie | macOS |
| Batteri |
| Teknologi | Litiumpolymer |
| Levetid (inntil) | 24 timmar |
| Diverse |
| Farge | Silver |
| Inkludert tilbehør | USB-C till MagSafe 3-laddkabel (2 m) |
| Fargekategori | Silver |
| Chassis | Aluminium |
| Egenskaper | Rörelsedämpning, Text till tal, VoiceOver-skärmläsare, Röstkontroll, Stängda textrutor, Kontrastökning, Diktat, Switch Control |
| Miljøstandarder |
| ENERGY STAR-sertifisert | Ja |
| Bærekraft |
| Innhold av resirkulert emballasje | 100 % |
| Sjeldne jordmaterialer | 100 % återvunna sällsynta jordartsmetaller i alla magneter |
| Størrelser og vekt |
| Vekt | 1.55 kg |
| Bredde | 31.26 cm |
| Dybde | 22.12 cm |
| Høyde | 1.55 cm |
| Miljøparametere |
| Driftsfuktighet | 0 - 90 % (icke-kondens) |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. Driftstemperatur | 35 °C |
| Grensesnittdetaljer |
| Grensesnittdetaljer | 3 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (laddar), Hörlursutgång, HDMI |
| Programvare |
| Type | Apple QuickTime Player, Apple GarageBand, App Store, Apple FaceTime, Noter, Apple Freeform, Väder, Apple Preview, Apple Books, Kalender, Post, Meddelanden, Photo Booth, Apple Shortcuts, Apple iMovie, Röstanteckningar, Apple Time Machine, Kontakter, Apple Numbers, Bilder, Siri, Apple Safari, Telefon, Apple Pages, Apple TV, Podcasts, Spel, Nyheter, Musik, Find My, Påminnelser, Börs, iPhone spegling, Lösenord, Karta, Journal, Hem, Tips, Apple Keynote |
| Detaljer om batteriets levetid |
| Batterikjøre-tid | Websurfing via Wi-Fi: upp till 16 timmar, Videoavspelning: upp till 24 timmar |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) |
| Spesifikk absorbsjonsfart (SAR) | 0.6 W/kg (lem), 0.6 W/kg (kropp) |